O czapkach dla kobiet – jaki kształt wybrać i z jakimi ubraniami łączyć?

Czapki dla kobiet to nieodłączny element każdej stylizacji. Mogą być one praktyczne, ale także świetnie się prezentują. W naszym artykule dowiesz się wszystkiego o czapkach dla kobiet – od tego, jak dobrać idealną czapkę do swojej twarzy, aż po to, jak nosić czapki z różnymi rodzajami ubrań.

Jak dobrać czapkę do kształtu twarzy?

Pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać przy wyborze czapki dla siebie, jest to, że powinna ona pasować do twojej twarzy. Jeśli masz okrągłą twarz, lepiej będzie prezentować się na Tobie czapka z daszkiem lub kapelusz. Natomiast jeśli masz kwadratową twarz, to idealnie sprawdzą się czapki z nieco większym daszkiem lub beret. Przy pociągłych kształtach natomiast wybierz przylegające modele bez pomponów ani innych dodatków, ponieważ mogłyby one zaburzyć Twoje proporcje.

Jak nosić czapkę z innymi ubraniami?

Kiedy już wiesz, jaki rodzaj czapki będzie najlepiej pasował do Twojej twarzy, możesz zacząć myśleć o tym, jakie ubrania chcesz z nią nosić. Czapki mogą być noszone ze wszystkim – od sukienek i spódnic, aż po spodnie i kurtki. Ważne jest jednak, aby pamiętać o tym, że niektóre czapki mogą lepiej prezentować się z wybranymi ubrania niż inne. Na przykład beret będzie lepiej wyglądał z casualową garderobą, taką jak dżinsy i koszula, natomiast kapelusz można śmiało nosić także do bardziej eleganckich stylizacji.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci lepiej zrozumieć, jak dobrać czapki dla kobiet i jak je nosić. Pamiętaj, że wybór odpowiedniego modelu to tylko pierwszy krok – reszta to już kwestia twojego stylu i tego, co lubisz nosić, dlatego nie bój się eksperymentować.