Jak przedłużyć trwałość podkładu do twarzy?

Podkład do twarzy to produkt, który z całą pewnością znajdzie się w niejednej damskiej kosmetyczce. Jego zadaniem jest wyrównanie kolorytu skóry i zakrycie niedoskonałości. W zależności od typu skóry każda z kobiet powinna indywidualnie wybierać dla siebie podkład, nie kierując się poleceniami znajomych, gdyż każda osoba ma zupełnie inną cerę.

Jedno jest jednak pewne. Sposób aplikacji oraz pielęgnacja mają ogromny wpływ na to, jak podkład będzie prezentować się na skórze i jaka będzie jego trwałość. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak pielęgnować skórę i nakładać podkład, by wyglądał przez większość dnia nienagannie, zachęcamy do przeczytania tego krótkiego poradnika.

Jak przedłużyć trwałość podkładu?

Na trwałość podkładu ma wpływ kilka czynników. Najważniejszym krokiem jest pielęgnacja, która w dużym stopniu decyduje o tym, jak podkład będzie wyglądać na skórze. Skóra odwodniona z suchymi skórkami, na którą nałożymy podkład, z całą pewnością będzie wyglądać matowo i nieświeżo.

Już po kilku minutach zauważymy, że produkt osadza się na skrzydełkach nosa oraz bruzdach na twarzy. To samo tyczy się skóry tłustej, która paradoksalnie ma zbyt niski poziom nawodnienia, co skutkuje nadprodukcją sebum. Dlatego tak ważne jest nawilżanie skóry, bez względu na jej rodzaj. Każda potrzebuje mocnej dawki nawilżenia przed aplikacją kosmetyków, więc lekki krem nawilżający powinien być podstawą pielęgnacji. Tego typu produkt szybko wchłania się w skórę i nie zostawia tłustego filmu, więc już po kilku minutach możemy zaaplikować podkład. W rutynie pielęgnacyjnej powinno znaleźć się także miejsce dla peelingu, który usuwa martwy naskórek i suche skórki. Kolejnym krokiem, by mocniej utrwalić podkład na skórze, jest jego przypudrowanie. Wystarczy do tego puder transparentny, który dopasowuje swój kolor do odcienia skóry. Puder scala cały makijaż i sprawia, że podkład nie zbiera się w zmarszczkach mimicznych przez wiele godzin, a co więcej, w wolniejszym tempie się wyświeca.

Ważną rzeczą jest wyrobienie sobie nawyku niedotykania twarzy, bo nasze dłonie przy każdym dotknięciu zabierają podkład ze skóry.

Jak aplikować podkład?

Niemniej istotną kwestią jest sposób aplikacji podkładu. Używając zwilżonej gąbki, mamy pewność, że podkład mocno przylegnie do skóry i nie osiągniemy efektu maski.

Z kolei aplikując podkład pędzlem, zyskujemy większe krycie, lecz osoby niedoświadczone w makijażu mogą mieć problem, by równomiernie rozłożyć podkład na skórze bez smug. Dobrym trikiem, by dodatkowo utrwalić zaaplikowany podkład, jest użycie gąbeczki i wklepanie pudru miejsce przy miejscu na twarzy, a następnie zmiecenie nadmiaru pudru przy pomocy dużego puchatego pędzla.