Jak dopasować sukienkę wizytową do typu sylwetki?

Wybór sukni wizytowej nie powinien być podyktowany wyłącznie własnym gustem i indywidualnymi stylistycznymi upodobaniami. Warto oprzeć go także, przynajmniej w jakiejś części, na typie posiadanej sylwetki, aby nie pokazać się oficjalnie w czymś, co do tej sylwetki w ogóle nie będzie pasować. Każda kobieta powinna już wiedzieć, jaką ma figurę oraz jakie są cechy wyróżniające jej typ ciała. Nawet te najpiękniejsze wizytowe sukienki, sprawiające wrażenie mocno uniwersalnych, nie będą pasować wszystkim i z tym po prostu trzeba się pogodzić.

Typ sylwetki a sukienka

Często występującym typem sylwetki jest jabłko – więcej w temacie tego typu sylwetki znajdziemy na portalu www.alestyl.pl. Krótko mówiąc, charakteryzuje się ono większą środkową częścią ciała, czyli bardziej zaokrąglonym brzuszkiem i większymi bioderkami, a zarazem dość smukłymi i zgrabnymi nogami oraz węższymi ramionami. W przypadku tej figury uwaga powinna zostać odciągnięta od talii. Zamiast więc podkreślać tę część ciała obcisłym i mocno dopasowanym krojem, lepiej wybrać coś lekko rozkloszowanego albo zdecydować się na suknię z dłuższym i głębszym dekoltem, który przykuje wzrok na tyle mocno, by odciągnąć go właśnie od mankamentów ciała.

Gorset w sukience wizytowej

Z kolei sukienki wizytowe wyposażone w sztywne gorsety będą pasować tym paniom, które za swój największy atut uznają większe piersi. Atrakcyjny biust warto na pewno podkreślić. Sukienka bez ramiączek zdoła przykuć uwagę właśnie w jego stronę, który to efekt można jeszcze bardziej wzmocnić poprzez nałożenie na dekolt jakiegoś rozświetlającego balsamu z małymi drobinkami. Paradoksalnie wizytowe sukienki z gorsetem mogą też pasować tym paniom, które narzekają właśnie na mniejszy biust, albowiem w ich przypadku większa objętość sukienki w jej górnej części zadziała lekko powiększająca.

Najlepszym sposobem na to, by dopasować do siebie idealne sukienki wizytowe, będzie po prostu przymierzenie i sprawdzenie różnych ich krojów. Lepiej nie decydować się na żaden z nich z góry. Najpierw wypadałoby sprawdzić dokładnie, jak dany model rzeczywiście zaprezentuje się na konkretnej sylwetce, co najłatwiej uczynić w dowolnym sklepie stacjonarnym z sukienkami.