Barbour – brytyjska marka z tradycjami

Firma odzieżowa Barbour idealnie wpisuje się we współczesne modowe trendy, ponieważ tworzy wysokiej jakości odzież w nurcie streetwear. Takie ubrania są chętnie noszone przez ludzi aktywnych, którzy dużo czasu spędzają na zewnątrz.

Zanim marka Barbour stała się rozpoznawalna na całym świecie, szyła ubrania dla robotników, marynarzy, a nawet dla żołnierzy. Początki firmy sięgają roku 1894, kiedy to w Szkocji powstał pierwszy sklep John Barbour & Sons. A co jeszcze warto wiedzieć o tej wyjątkowej marce?

Barbour – historia powstania

Na początku swojej działalności firma Barbour zajmowała się produkcją wodoodpornej odzieży użytkowej, którą wykonywano z woskowanej tkaniny bawełnianej.

Ten innowacyjny produkt był idealnie przystosowany do warunków pogodowych panujących na wyspach, dzięki czemu szybko zyskał uznanie wśród lokalnej społeczności. Najpierw odzież kupowali głównie robotnicy portowi i rybacy, a z czasem dołączyli do nich również farmerzy, myśliwi i inne osoby pracujące na wsi. W czasach wojny firma otrzymała zlecenie na przygotowanie munduru dla marynarzy i stworzyła niezwykle wytrzymały i jednocześnie lekki produkt, który zdobył dużą popularność wśród wojskowych.

Po wojnie nadwyżka odzieży trafiła do ogólnej sprzedaży i była chętnie kupowana przez motocyklistów, wędkarzy, a także przez osoby uprawiające jeździectwo. Z biegiem lat marka Barbour stawała się coraz bardziej rozpoznawalna, a obecnie ma ugruntowaną pozycję na rynku odzieżowym i jest wyznacznikiem dobrego smaku dla miłośników mody na całym świecie.

Barbour – wyjątkowa marka dla fanów angielskiego stylu

Produkty marki barbour ściśle nawiązują do angielskiego stylu i sposobu bycia. Obecnie ta wyjątkowa odzież oferuje klientom dwie linie produktów: ogólną i International. Jest to jedna z nielicznych krajowych marek, która zyskała miano oficjalnego dostawcy dla dworu królewskiego i może umieszczać herb Elżbiety II na swoich ubraniach.

W kurtkę od firmy Barbour był ubrany znany aktor Steve Mcqueen podczas wyścigu ISDT, który odbył się w 1964 roku. W pewnym momencie firma postanowiła otworzyć się na szersze grono konsumentów, a w szczególności na ludzi młodych. Dlatego z sukcesem wzięła udział w wielu udanych akcjach promocyjnych. Kurtkę marki Barbour można zobaczyć na przykład w filmie „Skyfall”, a występuje w niej sam James Bond, w którego wciela się Daniel Craig.

Poznaj unikalne produkty marki Barbour

Obecnie produkty marki Barbour są znane i cenione na całym świecie, a stylowe płaszcze, kurtki, swetry, czapki czy szaliki są dostępne również w polskich sklepach. Pomimo upływu lat odzież tworzona przez markę Barbour dalej wyróżnia się niezwykłą wytrzymałością i odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Zarówno ubrania, jak i obuwie są produkowane z wysokogatunkowych materiałów, a ich wykończenie zachwyca prostotą i elegancją. Wiele modeli kurtek jest wyposażonych w efektowne mosiężne suwaki z dużymi zębami i podszewkę w modną kratę ze sztruksowymi dodatkami, a bardzo dużą popularnością wśród klientów cieszą się płaszcze typu Beaufort, Border, Bedale czy Moorland.

Prawidłowa pielęgnacja produktów marki Barbour sprawi, że doskonale posłużą użytkownikowi przez wiele lat. Odzież tworzona przez tę firmę jest ponadczasowa i doskonale się sprawdza w codziennym użytkowaniu. Jednocześnie te modne, markowe ubrania są często wybierane przez osoby, które uwielbiają sportową elegancję i chcą czuć się komfortowo w każdej stylizacji. Dlatego produkty firmy Barbour to pozycja obowiązkowa dla każdego fana streetwearu.